Vítejte na stránkách www.ze-vzduchu.cz, stránky jsou věnovány mému nejkrásnějšímu koníčku, kterým je motorový paragliding neboli také PPG. Jelikož pohled ze shora je krásný, tímto jsem ho chtěl pomocí fotografií přiblížit i ostatním.

     Veškeré fotografie, které jsou zde umístěné, byly foceny digitálním fotoaparátem "Panasonic LZ-5" v maximálním rozlišení 6MPix. Od roku 2011 jsou všechny fotografie foceny fotoaparátem "Panasonic TZ-10" s rozlišením 12MPix a od roku 2018 vše fotím fotoaparátem Sony RX-100 srozlišením 20MPix.

     Pro potřebu těchto stránek jsou všechny fotografie zmenšeny na 1280 x 960 pix (v případě zájmu o fotografii v původním rozlišení mě kontaktujte). Letecké snímky jsou foceny převážně od 100m do 1300m výšky nad zemí.

     Jelikož pocházím z Třeboně, je zde nejvíce fotografií Třeboně a jeho okolí. Dále se zde nacházejí letecké fotografie měst a vesnic z celých Jižních Čech, kdy tento seznam obcí se bude časem dále rozšiřovat.

     Stránky běží na redakčním systému Joomla a  od roku 2010 na placeném webhostingu. Díky tomuto zatím je a do budoucna jistě bude dostatek prostoru na zveřejnění stávajících a mnoha nových fotografií. Takže další fotografie budu tedy stále přidávat.

     Kdyby chtěl někdo vidět něco ze vzduchu, co tu není, stačí napsat a já se podívám, třeba takovou fotografii mám. V tom případě ji sem přidám nebo v opačném případě se nějak domluvíme. :-)

     Ať se Vám moje fotografie líbí Smile